Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Август » 6 » 09:18

В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість

06 Августа 2021 628 0.0 0
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість

Щороку 5 серпня відзначається Міжнародний день світлофора. В Україні перший світлофор встановлений у 1936 році у Харкові, а в Житомирі цей винахід з’явився 80 років тому. Про це інформує Житомир.info Про історію появи світлофорів у Житомирі та чи будуть їх оновлювати розповів начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

«Близько 80 років тому в Житомирі з’явився перший світлофор. Він був розміщений на вул. Великій Бердичівській, на даний час на перехресті вул. Бердичівська — Івана Кочерги. Він був напівмеханізований, за нього відповідала людина — це був поліцейський, який в ручному режимі переключав червоне та зелене світло. Так він регулював рух на цьому перехресті. Через декілька років почали встановлювати вже перші електронні світлофори. Першою світлофорними об’єктами була облаштована вулиця Київська, далі центральна частина нашого міста. Пізніше по всіх світлофорних об’єктах, які вже сформувалися у нашу світлофорну мережа в Житомирі. На даний час вона вже налічує 117 світлофорних об’єктів, це більше 1,5 тисячі світлофорних стійок, більша половина з них вже світлодіодні, інші поки по заміні — лампові. Світлофори в нас є двох видів — це транспортний і пішохідний, в залежності від перехрестя вони можуть бути з 4-8 стійками. Транспортний показує напрямок або сигнал для транспорту, відповідно пішохідний — для пішоходів», — розповідає Костянтин Підпокровний.

Начальник управління транспорту також зазначив, що у 2021 році в місті з’явилася система, яка автоматично регулює роботу всіх світлофорних об’єктів. У подальшому міська влада планує замінити лампові на світлодіодні та збільшити кількість пішохідних світлофорів.

«В цьому році була закуплена автоматична система регулювання світлофорними об’єктами — АСУД. Це великий програмний комплекс, який регулює роботу всіх світлофорних об’єктів в Житомирі. Програмний комплекс дозволяє в онлайн режимі спостерігати, чи працює світлофор, навіть чи працює та чи інша секція світлофора або лампочка. По цій системі не всі світлофори підключені, бо потребує модернізації ще сам світлофорний об’єкт, але майже за третиною світлофорів ми маємо можливість спостерігати на диспетчерському пульті міськсвітла. Також облаштований один новий світлофорний об’єкт – на вул. Чуднівська, в районі спорткомплексу „Динамо“, це була одна з проблемних точок. Пішохідний перехід облаштований із кнопкою виклику для пішохода. На наступні роки є план по встановленню об’єктів і по заміні діючих старих лампових секцій світлофору вже на нові світлодіодні. По пішохідних також є перелік світлофорних об’єктів діючих там, де необхідно просто доставити пішохідні світлофори. Вже визначили їх перелік і будемо подавати потребу на фінансування і їх облаштування», — зазначає Підпокровний.

Нагадаємо, 3 грудня 2020 року комунальне підприємство «Електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Житомирської міської ради оголосило про проведення закупівлі 14 світлофорів, з очікуваною вартістю 157 тис. грн.

Фото, изображения:
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість Изображение 2
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість Фото 3
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість Изображение 4
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість Фото 5
В управлінні транспорту розповіли історію появи світлофорів у Житомирі та про намір збільшити їх кількість Фото 1


Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал