Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Март » 22 » 10:01

Як не купити автомобіль з підробленими документами чи номерами агрегатів

22 Марта 2021 507 0.0 0
Як не купити автомобіль з підробленими документами чи номерами агрегатів

Виявлення автомобілів із підробленими документами чи VIN-кодами явище непоодиноке. Щороку таких автомобілів МВС виявляє тисячі. І це тільки ті факти, які виявлені. Про це пише Дорожній Адвокат.

Часто власники автомобілів навіть не здогадуються про наявність підроблених документів чи ідентифікаційних номерів шасі, кузова чи двигуна. Про це вони дізнаються вже при подальшому продажу та при переоформленні автівки в Сервісному центрі МВС.

Методи авто шахрайства бувають різні. Є випадки, коли номерний знак та техпаспорт збігаються, але номер кузова інший. Часто під дані техпаспорта перебивають номер кузова. Під документи з однаковими реквізитами може їздити і два, і три, і чотири автомобілі. І тільки один з них легальний.

Придбання такого автомобіля відбувається, як правило, за нотаріальним дорученням чи по розписці. Якщо продавець знає про проблему автомобіля, то він наведе Вам переконливі аргументи, щоб продати Вам автомобіль без офіційного переоформлення та без проведення експертизи.

Такі автомобілі з обліку не знімаються і на облік не ставляться, оскільки при цих операціях здійснюється їх експертиза. Саме під час експертизи й виявляється легальність такого автомобіля.

Якщо на Вашому автомобілі виявлять підробку ідентифікаційного номера шасі або кузова, то Ви можете стати першим підозрюваним у кримінальному провадженні за статтею 290 Кримінального кодексу. І Вам буде потрібно доводити відсутність своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення. При цьому, Вам потрібно буде вказати на продавця автомобіля. Звісно, якщо інформація про нього чи його контактні дані у Вас ще буде.

Нагадаємо: відповідно до статті 290 Кримінального кодексу знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу – караються штрафом від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Тому, якщо Ви плануєте придбати автомобіль, то здійснити це безпечніше через переоформлення у сервісному центрі МВС, яке здійснюється із проведенням експертизи автентичності номерів агрегатів та реєстраційних документів транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації та перереєстрації, за винятком реєстрації нового транспортного засобу.

Якщо ж Ви все ж таки вирішили придбати автомобіль за дорученням, таку експертизу доцільно зробити перед покупкою. Послуга надається окремо, незалежно від перереєстрації власності автомобіля. Обов’язково зберігайте висновок експерта.

Експерт перевіряє автентичність ідентифікаційного номера – VIN, його відповідності заводським даним (марка, модель, модифікація), інших номерів агрегатів та носіїв даних, на підставі яких можна ідентифікувати транспортний засіб.

Ця процедура займає не більше двадцяти хвилин, але ви отримаєте офіційне підтвердження про легальність транспортного засобу і захистите себе від кримінальної відповідальності та втрати автомобіля.Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал