Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Январь » 14 » 09:45

Українським водіям нагадали про штраф за фарбування автомобіля

14 Января 2021 1525 0.0 0
Українським водіям нагадали про штраф за фарбування автомобіля

Зміна кольору машини вимагає її обов’язкової перереєстрації в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388). Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування. Про це нагадує Дорожній Адвокат.

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля. У графі “колір” вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації не вимагає.

Якщо піж час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль. Передбачено штраф 170 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП) і можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП).

За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч.7 ст.121 КУпАП). При повторному порушенні рішення приймає вже суд, однак автомобіль затримується у будь-якому випадку до вирішення справи у суді.

Тому, процедура внесення змін у реєстраційний документ щодо кольору автомобіля не є складною. Якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору. Це набагато дешевше, ніж можливі наслідки за невиконання цих вимог.

 Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал