Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Февраль » 13 » 13:04

Водіям розповіли, коли можна не показувати документи інспектору

13 Февраля 2021 1201 0.0 0
Водіям розповіли, коли можна не показувати документи інспектору

Автомобілістам назвали випадок, коли він має повне право не показувати документи інспектору поліції.

Про це йдеться в Дорожньому адвокаті.

Зазначається, що працівниками поліції було зупинено автомобіль. Підійшовши до автомобіля, інспектор повідомив, що причиною зупинки стало порушення водієм Правил дорожнього руху. Водночас інспектор попросив пред’явити документи на право керування.

Водій відмовився пред`явити ці документи та заявив, що ці документи він має, але пред'явить їх тільки після надання інспектором доказів порушення ним Правил дорожнього руху. Відмова пред’явити документи була принциповою через відсутність, на думку водія, правопорушення і відповідно підстав для зупинки автомобіля. Як наслідок, інспектор виніс відносно водія постанову на підставі ч.1 ст.126 КУпАП за непред’явлення документів та наклав штраф у розмірі 425 грн.

Водій оскаржив штраф поліції у суді. Він наполягав, що не порушував ПДР, а тому інспектор не мав правових підстав вимагати у нього відповідні документи. Відтак водій вказував, що в його діях відсутній склад правопорушення за ч.1 ст.126 КУпАП.

Враховуючи зазначене, суди зробили висновок, що інспектором не доведено, що зупинення транспортного засобу було обумовлено недотриманням водієм Правил дорожнього руху, що, свідчить про безпідставність вимог інспектора пред`явити для перевірки документи.

За наслідками розгляду справи постанову поліції визнано незаконною та скасовано. Таким чином, з урахуванням позиції суду, інспектор може зупинити автомобіль лише за наявності законних підстав для зупинки, серед яких зокрема є порушення ПДР. Якщо зупинка є безпідставною, інспектор не має права вимагати у водія пред’явити документи на право керування. 

 Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал