Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Декабрь » 16 » 10:19

Українцям платитимуть за відео з порушниками ПДР: що передбачає законопроект

16 Декабря 2021 555 0.0 0
Українцям платитимуть за відео з порушниками ПДР: що передбачає законопроект

Законопроект №5798 має покращити ситуацію з дотримання ПДР на дорогах, залучаючи громадян до фіксації дій порушників

Народний депутат від партії “Слуга народу” Денис Маслов розповів про суть ініційованого ним законопроекту №5798. Про це повідомляють в прес-службі партії “Слуга народу” в Facebook.

За його словами, цей законопроект підвищує участь громадськості в безпеці дорожнього руху.

“Кожен, хто має смартфон або планшет, встановлює додаток і за допомогою додатку фіксує та передає відео з порушеннями водіями авто правил дорожнього руху. Людина відправляє в додатку це відео й воно автоматично направляється до поліції. Через кілька годин поліцейський приймає електронну постанову і порушник отримує повідомлення про те, що його притягнули до адміністративної відповідальності”, — пояснює народний депутат.

Маслов наголосив, що мова йде про найбільш серйозні правопорушення: проїзд на червоне світло, проїзд через подвійну суцільну смугу, порушення проїзду залізничного переїзду, ненадання переваги в русі каретам швидкої допомоги та інші.

У тексті законопроекту вказано, що документом передбачено зміни до статті 14-2, де вказано, що громадяни несуть відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису).

В тексті прописано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини.

До доказів віднесуть: протоколи, пояснення водія, потерпілих, свідків, висновки експерта, речові та електронні докази (показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису), акт огляду та тимчасового затримання авто, протокол про вилучення речей і документів, копіювання інформації в електронній (цифровій) формі, інші документи. Щодо фіксації фото- та відео, то в тексті прописано, що можуть збиратися як докази матеріали, які зняли свідки, відеозаписи з камерспостереження та інші.

Українцям платитимуть за повідомлення про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Такі користувачі, що відправили фіксацію порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) отримуватимуть статус сповіщувача та мають право на винагороду у розмірі десяти відсотків від суми адміністративного стягнення у вигляді штрафу, накладеного на винну особу.

За матеріалами ММRКомментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал