Авто Журнал » Статьи » Понедельник, 05 Августа 2024 01:12

Лазерні далекоміри: як вони працюють і який із них вибрати?

Лазерні далекоміри — незамінні вимірювальні прилади, які стануть у пригоді під час будівельних робіт, ремонтів, оздоблювальних робіт, у військовій справі, лісовому господарстві, спорті, енергетиці, мисливстві, сільському господарстві та скрізь, де потрібні швидкі й точні вимірювання відстані, кута або ухилу. 

Недарма професіонали вважають за краще використовувати їх у своїй повсякденній роботі, ніж оптичні чи ультразвукові. Знайти якісні моделі сучасних приладів ви можете в спеціалізованому магазині SIMVOLT.

Як працює лазерний далекомір

Принцип дії заснований на випромінюванні електромагнітних імпульсів в лазерних променях через внутрішні оптоелектронні системи. Але методи вимірювання можуть відрізнятися від виду далекоміра.

Фазові

Лазерний промінь відбивається від поверхні цілі й повертається в прилад. Далі вимірюється відстань за допомогою внутрішнього аналізу часу проходження у двох площинах на основі фазової затримки випромінюваної й відбитої електромагнітної хвилі. 

Імпульсні

Принцип роботи полягає в прямому вимірюванні часу проходження імпульсу від далекоміра до цілі й навпаки. 

Також існують прилади, які виконують інтерферометричні вимірювання відстані. Це, без сумніву, найточніший і найшвидший метод отримання даних. Але пристрої інтерферометричного типу дорожчі й частіше схильні до пошкоджень, що робить їх ненадійними в польових умовах.

Лазерні далекоміри обох видів дають змогу проводити вимірювання як у приміщенні, так і на відкритому повітрі з точністю 1 мм на кілометр.

Основні переваги

Порівняно з оптичними та ультразвуковими аналогами лазерні далекоміри — найбільш функціональні та технологічно просунуті вимірювальні прилади. Їхньою головною перевагою, крім надзвичайно точних вимірювань (+/- 1-5 мм на км), є той факт, що ними може користуватися лише одна людина. 

Оптичні типи, які використовуються на будівельних майданчиках і великих відкритих просторах, вимагають як мінімум двох осіб одночасно. Тому використання лазерного варіанта дає змогу скоротити потреби в персоналі та істотно прискорити процеси вимірювань.

Також вони менш сприйнятливі до помилок, які можуть з'явитися, наприклад, через неправильне позиціювання інструменту. 

Крім того, більшість професійних пристроїв оснащені набором корисних опцій:

  • електронним вирівнювальним пристроєм;

  • функцією автоматичного калібрування;

  • можливістю проводити вимірювання на основі рівняння Піфагора або функції «художника». 

Ці інструменти також дають змогу вести як безперервні вимірювання, так і з затримкою, обчислювати суму та об'єм. Сучасні процесори та зрозумілі екрани, що відображають результати, значно підвищують їхню функціональність і корисність, а також комфорт повсякденного використання.

Який лазерний далекомір вибрати

Конструкція і технічні параметри пристрою мають відповідати галузі, типу вимірювань, а також місцевості та погодним умовам, у яких його використовуватимуть. 

Дальність дії є ключовим параметром кожного лазерного далекоміра. Більшість пристроїв для будівництва пропонують ефективну дальність 40-80 метрів. Більш просунуті моделі дають змогу знімати дані на відстані до 120 метрів, а далекомірні варіанти — близько 1500 метрів.

Пристрої ближнього і середнього діапазону виконують вимірювання з допуском 5 мм. Однак найпередовіші моделі забезпечують надзвичайно точні обчислення з похибкою 1-2 мм.

Також на вибір приладу впливають такі параметри, як діаметр лазерної точки, мінімальна відображувана одиниця і ступінь захисту IP. Тому перед покупкою рекомендується проконсультуватися з фахівцями магазину SIMVOLT, щоб придбати функціональний лазерний далекомір.

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]