Авто Журнал » Статьи » Вторник, 02 Февраля 2021 21:34

Функції та особливості фондових бірж

Функції та особливості фондових бірж

Фондові біржі діють як ринки капіталу. Тут здійснюються операції з цінними паперами, відомими як акції, облігації і т. д. Крім того, здійснюється обмін платіжними документами і гаслами в іноземній валюті.

Насправді фондова біржа це це звичайний торговий майданчик, тільки продають тут і купують фінансові цінні папери. Біржа виконує наступні функції:

  • Продаючи цінні папери посередникам на біржі, мобілізація і концентрація заощаджень і тимчасово накопичених коштів відбувається у вільному стані в рамках первинного і вторинного ринку;
  • Уряду надається кредит на покупку цінних паперів на первинному ринку і їх продаж на вторинному ринку;
  • Кредитування та фінансування за допомогою операцій на вторинному ринку спекулянтами, які працюють на біржі;
  • Визначення цін на цінні папери з урахуванням рівня і співвідношення попиту і пропозиції і концентрації угод з ними.

Ринок, на якому продаються спочатку випущені цінні папери (або нова партія таких цінних паперів), в середовищі фахівців відомий як первинний ринок. Вторинний ринок - це ринок, на якому торгуються цінні папери, які знаходяться в обігу.

Для будь-якої компанії важливо, як виглядають ціни акцій на фондовому ринку, оскільки позики та облігації можуть бути отримані тільки в тому випадку, якщо все визначено в індикаторах фондового ринку, таких як ринкова ціна, дивіденди, загальний прибуток на акцію і те ж саме. 

Біржа фінансується за рахунок внесків учасників, купили на ній місце, щорічних внесків перерахованих тут компаній за цінні папери в колекції, які були отримані від операцій на фондовому ринку, та інших платежів від клієнтів і учасників фондового ринку.

В обмін можуть входити як фізичні, так і юридичні особи. Фізичні особи - це окремі дилери з цінних паперів, професіонали в області інвестицій і фінансів, які відповідають кваліфікаційним вимогам, зазначеним на конкретній біржі. Юридичні особи представлені на біржах спеціалізованими кредитно-фінансовими організаціями. Вони об'єднують брокерські фірми, інвестиційні та універсальні комерційні банки. Операції на біржі можуть проводити тільки її учасники.

Сьогодні в світі існує більше двохсот фондових бірж, але не всі з них заслуговують загальної поваги. Найвпливовіші біржі в світі розташовані в США, Великобританії, Німеччини, Китаї і Японії. Вони відомі кожному трейдеру і інвестору, а головне - високою капіталізацією, якістю обслуговування і великою кількістю представлених на них фінансових інструментів.

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Читайте также на эту тему:

Авто новости сегодня 06 Февраля 2023