Авто Журнал » Статьи » Суббота, 15 Июня 2024 12:02

Маточина підшипника – оригінал чи заміна?

Маточина підшипника – оригінал чи заміна?

В процесі експлуатації автомобіля власник неодмінно стикається з заміною витратних матеріалів, таких як: оливи, фільтри, колодки, диски. Але є категорія запчастин, які не мають передбачуваного терміну служби, але схильні до зносу, а отже, рано чи пізно нагадають про заміну. Однією з таких деталей є вузол маточини (ступиці) або ступичного підшипника.

Не є таємницею, що ходова частина і підвіска автомобіля постійно перебувають під певним стресовим навантаженням. Ями, дорожні реагенти, пил і пісок - все це, поза сумнівом, має вплив на знос і витривалість деталі. Пдшипник маточини колеса також приймає на себе всі нерівності і вибоїни, і час від часу потребує заміни.

Але коли постає потреба в купівлі, виникає питання, яку маточину купити - оригінал або замінник? Адже якщо погортати відгуки в інтернеті, можна жахнутися від того, як звичайні водії реагують на ті чи інші, достатньо відомі, бренди виробників. І мимоволі замислюєшся, може, варто зупинити вибір на оригінальні ступиці і не гратися в рулетку?

Тож для початку з’ясуємо, що воно таке оригінал і що таке замінник? Для наочності розглянемо запчастини для Maserati Levante. Сам італійський автовиробник не виготовляє маточини, а розміщує виробництво на спеціалізованих заводах. Для кросовера оригінальним постачальником є бренд SKF. І це продукція, яка упакована у фірмові коробки Maserati з оригінальним номером 670103668. Далі сам постачальник SKF також випускає підшипники під власною торговою маркою, відомою за синьою упаковкою. Загалом ми знаємо, що і оригінал, і замінник на Levante можуть бути на ринку одного виробника.

Чи будуть маточини в коробці Maserati та коробці SKF відрізнятися за якістю?  Швидше за все, так. Однак дати оцінку «гірше-краще» тут не можна - запчастини просто можуть мати відмінності (і не завжди на користь оригіналу).

Важливо і те, що ціна оригінальної маточини Maserati Levante досить висока - аналог того ж виробника обійдеться вам в 2 рази дешевше. Так, на ринку є і свідомо низькосортні замінники, які мають дуже сумнівну репутацію і вигідну ціну. Рекомендуємо спиратися на полицю перевірених світових брендів з перевіреною репутацією в даній сфері: SKF, FAG, Koyo та інші.

Тут, звичайно, кожен приймає рішення для себе сам, але їжа для роздумів точно знайдеться. На жаль, немає статистики, яка б дозволяла порівнювати об'єктивні показники: термін служби, шум і т.д.

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Читайте также на эту тему: