Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Июль » 6 » 10:00

У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО

06 Июля 2021 1302 0.0 0
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО

Київський міст, електрифікація залізниці та аеропорт – саме на ці проєкти виділять кошти з держбюджету. Про це інформує Житомир.info

Про реконструкцію Київського мосту в Житомирі говорять вже не один рік. Він знаходиться в аварійному стані, а у 2020 році вирішили заборонити рух вантажівок через міст.

За словами мера, цей проєкт коштуватиме понад 200 млн грн, з міського бюджету виділять більше ніж 20 млн грн.

«Цей міст знаходиться в аварійному стані, ще у 2016 році зробили проєкт реконструкції за кошти міської ради. Зараз ми доопрацьовуємо цей проєкт, бо змінилися ДБН. Ми передбачаємо там велосипедні доріжки і багато чого, згідно з новими ДБН. Після цього буде оголошений тендер на реконструкцію. Міністр наголосив, що фінансування буде з державного бюджету, ми заклали 20 млн, якщо не помиляюся, співфінансування з міського бюджету. Після проведення тендеру – терміни будівництва 8-9 місяців. Приблизно вони розраховують більше ніж 200 млн грн – це з розширенням, підняттям. Фактично, новий міст буде будуватися», – говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Проєктом передбачено розширення та підняття мосту, а також облаштування велодоріжок. Ця реконструкція створить незручності для водіїв, зазначив міський голова.

«Міст буде перекрито на половину згідно проєкту, міст буде розширятися. Зараза там дві полоси, а буде три полоси, ще тротуар та велодоріжка. Після того, як буде зроблена одна сторона, він буде трохи підніматися, щоб потяги могли проходити під мостом, після цього буде інша сторона. Звісно, це буде незручно для житомирян. Частина автомобілів піде через вулицю Параджанова. Але тут треба до року потерпіти, бо іншого шансу зробити реконструкцію аварійного моста може не буде. А якщо міст валиться, це вже буде величезна проблема для міста», – каже Сергій Сухомлин.

Другий проєкт – це електрифікація ділянки «Житомир – Новоград-Волинський». Як пояснює міський голова, це дасть змогу запустити через Житомир велику кількість потягів, зокрема, планують чотирнадцять в західному напрямку та шість в східному.

«Цей проєкт, у першу чергу, потрібен Житомиру, але він потрібен й державі, тому що зараз через Коростень йдуть вантажні потяги, Інтерсіті, коли йде по своєму графіку, зупиняються ці вантажі. Щоб збільшити пропускну можливість на Європу й Західну Україну, саме електрифікація ділянки «Житомир–Новоград-Волинський» дає можливість запустити велику кількість поїздів через Житомир. Зараз вони йдуть через Коростень, через інші міста. Приблизно ми рахували, що близь 20 потягів можуть піти на Схід та Захід України. Головне – це Інтерсіті: доїхати до Львова за 4 години для житомирян це дуже зручно. Також це пов'язано з проєктом аеропорту, бо, коли з Києва можна буде доїхати до Житомира, відстань від житомирського вокзалу до аеропорту – 2 км: під'їхав та полетів більш дешевими рейсами. Це такий комплексний проєкт, який додає один одного», – розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

На електрифікацію ділянки виділяти кошти з міського бюджету не планують.

«Слава Богу, ні. Це 530-570 млн грн, ці кошти вже закладені в бюджеті, йде зараз робота з проєктування. Це приблизно 8 місяців проєктування, державна експертиза, терміни будівництва приблизно до 8 місяців. Десь кінець наступного року, зараз дуже обережно називаю терміни, бо тендери проводить міністерство, а будувати буде залізниця», – сказав Сергій Сухомлин.

На реконструкції аеродромного комплексу з держбюджету України мають виділити 446,3 млн грн, а з міського бюджету – 30 млн грн. За умовами тендеру роботи мають бути завершеними до кінця 2021 року.

Фото, изображения:
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО Изображение 2
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО Фото 3
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО Изображение 4
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО Фото 5
У Житомирі реконструюють Київський міст: зроблять вищим, додадуть ще одну смугу та велодоріжку. ВІДЕО Фото 1


Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал