Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Июнь » 2 » 20:04

Порушення ПДР будуть фіксувати смартфоном

02 Июня 2021 1078 0.0 0
Порушення ПДР будуть фіксувати смартфоном

Підсумовуючи рік роботи системи автоматичної фіксації порушень ПДР, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив про розробку законопроекту, який дозволить користувачам фіксувати порушення ПДР за допомогою смартфона.

Геращенко зазначив, що за повідомлення про порушення користувач отримає винагороду в розмірі 10% від штрафу.

Як буде працювати фіксація порушень в смартфоні

Геращенко заявив, що народні депутати вже розробляють відповідний законопроект, який дозволить використовувати мобільний телефон як фактор фіксації порушення ПДР. Планується, що телефон буде постійно записувати те, що відбувається, а коли в кадр потрапить порушник, водій натисненням однієї кнопки відправить оповіщення в поліцію.

«Ми вивчили світовий досвід, коли кожен телефон в машині, якщо його правильно встановити, фіксує порушення ПДР. Водієві достатньо клікнути на екран і поліція отримає інформацію про порушення. Якщо нам вдасться реалізувати всі задумані проекти, то безпеку на дорогах України буде, як в Швеції», - зазначив Геращенко.

Планується, що водії, які будуть допомагати поліції фіксувати порушення, будуть отримувати 10% від суми штрафу. Але коли саме буде готовий законопроект і запрацює ця система в МВС не уточнили.

Чому це важливо

За рік (з червня 2020 по червень 2021) в Україні встановили всього 130 камер системи автоматичної фіксації порушень ПДР. При цьому, за даними МВС, кількість смертей на дорогах зменшилася на 17% і було виписано понад 1,7 млн ​​штрафів.

Якщо проект МВС реалізують - кожен автомобіль на дорозі потенційно стане камерою фіксації порушень ПДР, що має стримувати водіїв і зменшити кількість порушень.Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал