Авто ЖЖ » Новости » 2021 » Декабрь » 9 » 09:52

Один із житомирських перевізників хоче, аби вартість проїзду зросла до 14 грн, у міськраді обіцяють провести громадські слухання

09 Декабря 2021 1018 0.0 0
Один із житомирських перевізників хоче, аби вартість проїзду зросла до 14 грн, у міськраді обіцяють провести громадські слухання

Житомирський перевізник Аркадій Савіцький, який має найбільшу кількість маршрутів, хоче, аби з нового року ціну на проїзд підняли до 14 грн за квиток.

Про це інформує Житомир.info

Про це 8 грудня він розповів журналістам. Каже, що подорожчало паливо, шини, а ще відсутня компенсація за пільгові перевезення.

«У порівнянні з 2020 роком паливо зросло: дизельне на 13%, газ (метан) на 184%, газ (пропан) на 51%. Ми закупили низькі автобуси, і зараз, у такий час з ковідом, дуже тяжко: пасажир «впав», бо не може їздити так, як раніше на роботу, з роботи, на відпочинок. Ми не можемо витягнути, тому у нас прохання, якщо можна, чимось допомогти. Пільговиків у нас дуже багато. Ми у 2020 році перевезли більше ніж 2 млн пільговиків, компенсації немає. Також варто зазначити, що в порівнянні з 2020 роком ціна на шини зросла на 70%. Дуже-дуже-дуже важко. «Нагрузили» нам, як правильно сказали, GPS та валідатори. За валідатори також сплачуємо відсотки, і квиток у нас вже не 8, а 6 грн, ну щоб для пасажира було зручніше, краще», – розповідає перевізник Аркадій Савіцький.

Планувалося, що з 10 січня 2022 року вартість проїзду в маршрутках готівкою чи банківською карткою становитиме 10 грн, а якщо розраховуватися за проїзд карткою житомирянина чи транспортною карткою – то 8 грн.

Але, на думку перевізника, ціна має бути більшою.

«Щоб ми могли працювати на хорошій, «низькополій» техніці, потрібно, щоб найменше з валідатором було 10 грн, щоб було зручно і для студента, робочого – для всіх. Тобто 10 грн з валідатора і 14 грн – готівкою», – каже перевізник Аркадій Савіцький.

У міській раді зазначають, що мають йти на перемовини, та не виключають, що ціну можуть підняти більше ніж до 10 грн.

«Комунальне підприємство ми все-таки дотуємо з бюджету, і це не малі кошти, які ми щороку закладаємо. А приватний перевізник сам-на-сам з цією проблематикою. Якщо ми говоримо про приватних перевізників, які мають свою територію, базу, понад 200-300 водіїв, водії отримують заробітну плату, споживають енергоносії, є платником податків – ми зобов’язані йти на перемовини та знайти якусь золоту середину. Думаю, що десь в 20-х числах ми проведемо громадські слухання, покажемо всі розрахунки, ми перевіряли. Покажемо фактичну кількість перевезених пасажирів, витрати, які несе комунальне підприємство і перевізник. Місто, напевно, готове, взяти на себе якусь частину з бюджету, але якусь частину вимушені підняти, тариф, не кажу що до економічно обґрунтованої ціни, але наближеної до економічно обґрунтованої. Попередньо підготовлений проєкт рішення говорить про два етапи підняття тарифу: перший – в січні (2022 року), а другий в липні-серпні. Можливо, не будемо робити два етапи, можливо, буде один етап. Найближчим часом це пропрацюємо», – сказав заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Наскільки, коли та як саме піднімуть ціну на проїзд, надати остаточну відповідь у міській раді зможуть лише після громадських слухань.Комментариев: 0
Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.
[ Регистрация | Вход ]

Новости по теме:

Читайте Авто Журнал